Nem nő a vagyonod? Nehezen spórolsz? Segítünk

Költségvetés tervezés, rendszeres jövedelem nélkül

A költségvetés tervezés előnyeit akkor is ki tudod aknázni, ha nem rendelkezel rendszeres jövdelemmel, mutatjuk hogyan.

Ha nincs rendszeres jövedelmed, mert mondjuk sikerdíjas ingatlan értékesítő vagy, esetleg KATA egyéni vállalkozásodba 2-3 havonta esik be egy nagyobb megbízás, akkor nehezebb dolgod van azoknál, akik havonta biztos jövedelemmel rendelkeznek.

Azonban az éremnek mindig két oldala van. Aki rendszertelen jövedelemmel rendelkezik, az általában rugalmas munkaidőben tud dolgozni, és valami olyan dolgot csinál, amit szeret is. Talán éppen egy saját terméket vagy szolgáltatást próbálsz meg értékesíteni, amiben egy rokonod sem hitt igazán, mégis hozza a pénzt a konyhára. Csak nem rendszeresen.

Néha annyi a megrendelés, hogy reggeltől estig dolgozol, máskor 3 hétig pangás van, és erősen elgondolkodsz rajta, hogy ez így nem mehet tovább... Hiába csinálod azt amit szeretsz, ha egyszer 3 hónapig nem jön egy új ügyfél sem, mindened rámehet.

A rendszertelen jövedelem hullámvasútja

Nem vagy egyedül, nagyon sok kisvállalkozó megéli ezt. Ha nem főállás mellett csinálnám ezt az oldalt, már az elején feladtam volna a stressz miatt. Egyszer fent (rengeteg bevétel, töménytelen munka), egyszer lent (semmi, egy árva rendelés vagy előfizető, még az öregem se ad pénzt fagyira).

Ugyanez a helyzet a szerzonális munkákkal, legyen szó akár sítáborról, akár balatonparti kifőzdéről. Az embernek néhány hónap alatt kell összeszednie azt, ami jó esetben kitart következő szezonig.

Hogy lehet így élni? Hát úgy, hogy van egy jó költségvetésed és pénzügyi terved!

Mindenkinek szüksége van egy költségvetésre - főleg neked

A költségvetés segít megzabolázni a hullámvasutat, keretek közé szorítja a kiadásaidat akkor is, amikor úgy érzed, hogy dögivel van pénz és akár 2 évre is elég lesz. A költségvetés segítségével tudsz előre tervezni, és egy biztonsági védőhálót nyújt váratlan eseményeknél is. A költségvetés biztosítja majd, hogy az év minden hónapjában jusson pénz kajára, ne csak 11-ben.

Hozd ki a legtöbbet a pénzedből! Ha van egy terved, már félig gazdag vagy.

Segítünk a pénzügyi céljaid megtervezésében, a bevételek és kiadások követésében, spórolásban és egy biztos vésztartalék felépítésében.

Ha esetleg már próbálkoztál költségvetés készítéssel, de nem működött, akkor az valószínűleg azért volt, mert

1. Mindent kőbe véstél

Sokan úgy készítenek költségvetést, ahogy egy fogyókúrának állnak neki: innentől akkor szóról szóra azt fogom csinálni ami le van írva, mert az működni fog. Amíg tudod magad tartani hozzá, így is van, aztán jön egy 2 hetes betegség, egy családtag halála, kirúgnak a munkahelyről, és máris kit érdekel a fogyókúra, mikor az életed romokban?

Jó, ennyire azért ritkán drámai a helyzet, de egy költségvetés esetében sem kell feltétlenül ragaszkodni ahhoz, amit előre elterveztél. A költségvetés inkább csak terelget a megfelelő irányba, figyelmeztet, ha letérnél az útról, de a döntést a te kezedben hagyja.

2. A költségvetésed még meg nem kapott jövedelmre épült

Az a pénz a tiéd, amit megkerestél. Hiába számítasz legalább annyi vendégre, mint tavaly, a COVID megmutatta, hogy semmi sem biztos. Amikor olyan pénzzel tervezel, amit még nem kaptál meg, az olyan, mint amikor a gazda már a vetés pillanatában elígéri a terményét: rettentő rizikós. Ehelyett meg kell várni az aratást, mert az utolsó pillanatban is felgyulladhat az egész tábla búza.

Kizárólag azzal a pénzzel tervezz, amit már megszereztél.

3. Nem terveztél a váratlannal

Kicsit paradox, hiszen ha terveztél volna vele, nem lenne váratlan. Vagy nem? Hát nem egészen!

Váratlan kiadás az, amikor elromlik az autó, beázik a tető, de az is, ha elveszíted az állásod (bár ilyenk a jövedelmed szűnik meg, innentől minden "váratlan" kiadásnak számít). Ha ezekre előre félreteszel egy kis pénzt, akkor bár váratlan időpontban jöhetnek el, mégsem lesznek olyan drámaiak, mintha nem készültél volna rájuk.

Azt mondják 6 havi fizetésed érdemes félretenni. Rendszertelen jövedelem esetén is ugyanennyiről van szó, csak úgy kell számolnod, hogy a teljes éves bevételed osztod el kettővel, ez a vésztartalékod célja. Emellett nekem például külön az autó szervízre is félre van téve 300.000 Ft, mert olyan nincs, hogy egy autó valamikor egyszer ne romoljon el.

 

Próbáld ki ingyen, 3 kattintással!

Ne élj többet hónapról hónapra! Legyen egy vésztartalékod, fizesd vissza a hiteleid, és mondj búcsút a stresszes mindennapoknak. Vedd kézbe a pénzed feletti irányítást ezzel a költségvetés tervező alkalmazással.

Költségvetés késztítés egyszerűen

Egy teljesen üres teszt fiókban tudod kipróbálni a beosztom.hu működését, e-mail cím és jelszó megadása nélkül.